Pyszne do pudełka - recenzja książki
Uwielbiam napisać post, którego nie zapiszę i pod koniec godzinnej pracy pozostaję z niczym. Ostatnio tak jest ze wszystkim. Właściwie mogę powiedzieć że gonie marchewkę, mając nadzieję, że w końcu ją kiedyś złapie, ale jak dotąd mi to nie wyszło. Nie mam na nic czasu, nawet teraz piszę tego posta w wagonie Warszawskiego Metra. Myślicie, że zdążyłam zjeść śniadanie? Chciałabym! Wstałam, wypiłam szklankę wody, wzięłam tajemnicze pudełko z lodówki i wybiegłam do pracy, aby parędziesiąt minut później móc biegać, ale tym razem za dziećmi. Nie da się ukryć, żyjemy w biegu, sądzę, że coraz częściej zapominając o tym co ważne. Jedzenie, spokój, odpoczynek. Niby tak proste, a odległe. Na ratunek przychodzi książka Grażyny Bober-Bruijn, "Pyszne do pudełka", która podpowiada nam jak uatrakcyjnić nasz posiłek w pracy. Nie ukrywam, że zainspirowała mnie do kilku pysznych dań, ale po kolei. 


Książka składa się z dziewięciu rozdziałów. Od tych najbardziej oczywistych - sałatek czy słodkich wypieków, po rzadziej spotykane tytuły takie jak pasty czy "curry, ryże, makarony, placki". Dodatkowo to od czego w sumie powinnam zacząć to sama książka i świetny (poręczny) format, gruby papier (duży plus!) i niestety miękka okładka.Autorka książki "Pyszne do pudełka", na co dzień pracująca żona i mama dwóch córek, której zadaniem jest przygotować posiłek dla całej rodziny przygotowała dla Nas zbiór ponad osiemdziesięciu przepisów, które można przygotować nie tylko do szkoły czy pracy, ale również na piknik! Każdy przepis został wzbogacony o naprawdę przepyszne zdjęcie.


Szkoda tylko, że nie każde danie przedstawione jest w tytułowym pudełku, aczkolwiek, grunt do wyobraźnia, prawda?

Co do samych dań, większość z nich jest łatwa i szybka, choć zdarzają się takie, których za żadne skarby nie dałoby się zrobić z rana przed wyjściem do pracy. Wśród potraw są też pomysły na dania obiadowe, które w spokoju możemy przyrządzić dzień wcześniej, do czego zachęca autorka.

Jeżeli lubicie sprytne rozwiązania które ułatwią Wam planowanie posiłków, to spokojnie sięgnijcie po tę książkę. Nie wiecie co zrobić z resztkami po obiedzie? "PDP" potwierdza, że proste rozwiązania są najlepsze ;) Po lekturze książki, obiady do pracy przestają być nudne ;) I mimo tego szału, tego tempa życia warto przystanąć i zająć się sobą. A najlepiej będzie, jak zaczniemy od diety, prawda? Także, mimo zmęczenia, zabieram pudełko i mknę do przedszkola ;)


Tytuł: Pyszne do pudełka
Autor: Grażyna Bober-Bruijn
Kategoria: książka kulinarna
Ilość stron: 192
Rodzaj okładki: miękka


Komentarze

  1. Ciekawa pozycja! Muszę ją koniecznie dopisać do listy oczekujących :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślałam nad zakupem tej książki, skoro polecasz chyba się skusze :)

    OdpowiedzUsuń
  3. No ja ostatnio o dietach pudełkowych, lunchboxach itd dużo, wiec chyba się skuszę. www.kcalmar.com mnie tak zainspirował z tym, by do pracy się wysilić...

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Słodko dziękuję za pozostawione komentarze!