Pierogi z jagodami



 "Pierogi z jagodami. Powiem szczerze, że chodziły za mną od bardzo dawna. Nie są trudne w wykonaniu, ale zawsze się długo w sobie zbieram żeby je zrobić. Uwierzcie mi - warto. Pierogi z jagodami to jeden z lepszych pomysłów na obiad/deser w upalne dni. Polecam dla małych szkrabów, mających problem z jedzeniem. To zjedzą na pewno z wielką chęcią :) Ten przepis przygotowałam specjalnie na konkurs z platformy Cooklet.com - Europa na widelcu - Polska. Co jak co, ale pierogi to na prawdę ojczysty deser. Polecam! "

Składniki:

  • 500g mąki
  • 400ml gorącej wody
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 300g jagód
  • łyżka mąki
  • 3 łyżki cukru
  • śmietana 18%

Sposób przygotowania:

Jagody myjemy i przesypujemy do miski, posypujemy mąką i cukrem. Mieszamy i odstawiamy.

Mąkę przesiewamy do miski i zalewamy wodą, dodajemy oliwę. Mieszamy a następnie ugniatamy. Wałkujemy na cienki placek i wykrawamy kółka wielkości dużej szklanki. Na jedno kółko nakładamy na środek jedną łyżeczkę jagód i zagniatamy.

Polecam przyrząd do lepienia pierogów - nie jest drogi, jest łatwy w użyciu, a dzięki nemu wychodzą bardzo zgrabne pierogi ;)

W szerokim garnku gotujemy wodę do której dodajemy trochę oliwy. Do wrzącej wody wrzucamy kilka sztuk zlepionych pierogów i gotujemy około 3 minut ( gdy wypłyną na wierzch gotujemy jeszcze około minutę ).

Wyławiamy z wody i zdobimy kleksem ze śmietany, smacznego! 






Komentarze

  1. Jagody to smak lata i wakacji. I te buzie umorusane na fioletowo;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale mi narobiłaś ochoty! Jak dopadnę gdzieś jagody to od razu robię pierogi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię pierogi z jagodami! :) Tylko trzeba uważać na farsz, bo lubi brudzić buzię, ubrania i wszystko dookoła :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Uwielbiam!
    Dla mnie to nie deser, a obiad:)

    Aaaa tak nawiasem rdzennie, to one raczej polskie nie są :P

    OdpowiedzUsuń
  5. Pierogi pochodzą ze wschodu i tam nazywają się Blinami o ile się nie mylę. Do Polski, a dokładnie do Sandomierza sprowadził je św. Jacek ;) I od tamtego czasu są w naszej tradycji ;)

    Dla mnie to śniadanie, obiad, deser i kolacja w jednym - mogę je jeść cały czas :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Słodko dziękuję za pozostawione komentarze!