Ten sernik nigdy nie opadnie!


" Ile jest przepisów na sernik? Jak wybrać ten najlepszy? Czemu sernik zawsze opada? To w sumie proste ciasto, każdemu chociaż raz w życiu przysporzyło bądź prawdopodobnie przysporzy kłopotu. Od dzisiaj może się to zmienić! Gdy zobaczyłam ten przepis na blogu Cukrowej Wróżki, nie mogłam uwierzyć, że tak łatwo można pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Ten sernik nie opadnie, nie zajmie nam zbyt dużo czasu a dodatkowo smakuje nieziemsko! Tak właśnie ocenili go mi bliscy jedząc go przy świątecznym stole. Lekki, puszysty i aksamitny w smaku. Polecam go każdemu. Nawet największy laik sobie z nim poradzi! Sernik Gotowany - idealny dla sernikożerców. "

Składniki na dużą blachę:

Kruche ciasto: 
  • 300g mąki
  • 150g margaryny
  • 90g cukru
  • 3  żółtka
  • 3 łyżki cukru waniliowego
  • 2 łyżki śmietany 18%
Masa serowa:
  • 1,5 kg zmielonego twarogu
  • 3 żółtka
  • 1 jajko
  • 2 szklanki cukru
  • 3/4 kostki masła
  • 3/4 szklanki mleka
  • 3 łyżki cukru waniliowego
  • opakowanie budyniu waniliowego lub śmietankowego + 3 łyżeczki mąki ziemniaczanej

Polewa czekoladowa:
  • 200g czekolady mlecznej

Sposób przygotowania:
Do miski wsypujemy mąkę, pokrojoną margarynę i śmietanę. Cukier  i cukier waniliowy ubijamy z żółtkami na gładką masę. Żółtka dodajemy do mąki i wszystko szybko zagniatamy.  Wkładamy do lodówki na co najmniej 30 minut. Po wyjęciu z lodówki, ciasto dzielimy na dwie równe części i rozwałkowujemy obie połówki do wielkości form w których będziemy je piec (proponuję dwie blachy 25x30, bądź jedną wykorzystując w odstępie czasowym). Pieczemy około 25 minut w 180`C w formie wyłożonej pergaminem. Studzimy w formie.

Masa serowa:
Do większego garnka wrzucamy wszystkie składniki masy serowej pozostawiając mąkę ziemniaczaną z budyniem i mleko, które ze sobą mieszamy. Masę serową gotujemy do momentu, aż będzie bulgotać. W momencie pojawienia się pęcherzyków, wlewamy budyń i gotujemy do zgęstnienia masy. Jeszcze gorącą wylewamy na kruche ciasto i przykrywamy drugim kruchym blatem. Gdy trochę przestygnie, ciasto wkładamy do lodówki i przygotowujemy polewę.

W kąpieli wodnej (misce położonej na ganek z wrzącą wodą) rozpuszczamy całą czekoladę. Woda nie powinna się gotować, gdy woda zacznie wrzeć wyłączamy palnik i dopiero wtedy wkładamy na wierzch miskę z pokruszoną czekoladą. Możemy dać jej chwilę, aby się zaczęła rozpuszczać. Gdy mniej więcej połowa czekolady się rozpuści, zdejmujemy miskę z garnka mieszamy do całkowitego rozpuszczenia. Całość wylewamy na wierzch sernika i wstawiamy do lodówki ( ja wstawiłam na noc ).

Smacznego!







Komentarze

  1. szukałem tego tipa, domyślam się, że chodzi o krótkie mieszanie masy serowej :>

    OdpowiedzUsuń
  2. wygląda przepysznie. już myślałam, że odkryłaś receptę na sernik z piekarnika, który by nie opadł, ale taka wersja wydaje się równie smaczna. koniecznie do wypróbowania

    OdpowiedzUsuń
  3. Każdy sernik z piekarnika opadnie jeżeli dodaje się ubitą pianę z białek :) Jeżeli znajdziecie przepis bez ubijania białek to jest duże prawdopodobieństwo, że sernik pieczony nie urośnie za wysoko, ale też dzięki temu nie opadnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. wygląda cudnie. Chętnie bym taką sernikową kostkę porwała i pochłonęła :-)

    OdpowiedzUsuń
  5. patrząc na te duże pyszne zdjęcia ma sie ochotę zanurzyć widelczyk w Twoim serniku!:-)

    OdpowiedzUsuń
  6. Jakiś czas temu znalazłam przepis na sernik który prawie wcale nie opada a jest z dodatkiem piany z białek i ubitą śmietaną 30%, jest mega puszysty i pyszny :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Chętnie poznamy ten przepis, podziel się :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja mam podobny do twojego przepis na ten sernik tylko ,że zamiast polewy czekoladowej dodaję mandarynki z puszki i na to robię posypkę z kokosu i brązowego cukru.Przepis ten jest naprawdę dobry i łatwy. Tak jak piszesz ciasto nie opada. Niedługo powrzucam swoje przepisy, bo ja dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem ;)Pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Słodko dziękuję za pozostawione komentarze!